Akce, které již proběhly

Víkend 26.-28.4.2013 jsme strávili v Lužických horách na chatě Luž, která je na hoře Luž. Bylo tam nádherně, tedy v pátek večer. Potom přišla hustá mlha, která se rozptýlila hned, jak jsme nasedli do autobusu na zpáteční cestu. V sobotu jsme přesto zdolali Křížovou horu (574 m.n.m.) a pak i Jedlovou horu (774 m.n.m.), ale příští rok budeme muset zřejmě trasu absolvovat ještě jednou, abychom viděli, kudy jsme to vlastně šli. V sobotu večer jsme si protáhli unavené nohy na diskotéce DJ Pantera, oživené rejem masek, inspirovaných většinou domácími pracemi. V neděli bylo potřeba program trochu zklidnit a proto jsme se vydali vlakem z Varnsdorfu do Žitavy a tam někteří z nás strávili hezké dopoledne v cukrárně, ostatní odvážnější si prohlédli historické centrum města. A pak se objevilo kousek modré oblohy a trochu sluníčka a my se vydali na zpáteční cestu domů. Fota už najdete na Rajčeti.
https://ceskyamkzen.rajce.idnes.cz/2013_Duben_-_jarnepodzimni_Luzicke_hory/

 

13.5.2012 jarní pěší výlet Prahou. Letos jsme se soustředily na Prahu 6  - Bílá Hora, " Hvězda" a " Břevnovský klášter" byly naším cílem cesty. Bylo sice chladno a foukal vítr, ale my jsme se nedaly a pod dohledem a úžasným výkladem Aničky jsme statečně prošly celou naplánovanou trasu. Prohlídka Letohrádku Hvězda i Břevnovského kláštera byla nádherná. Aničce tímto moc děkuji !!!

20.4 - 22.4.2012 proběhl víkendový pobyt na Šumavě Železné Rudy v hotelu Engadin. Sobotní den byl ve znamení poznávání okolí, hlavně vodních ploch. 1.skupina v počtu 7 nadšenců šl trasu v délce 18 km - Železná Ruda-Čertovo jezero-Černé jezero-vodopády Bílá Strž-nádraží Hojsova Stráž. Jedním slovem nádhera. Jen nás překvapilo kolika množstvím sněhu jsme se brodili.

2.skupina na tom se sněhem byla podobně. Trasa - Špičácké sedlo-Čertovo jezero-Černé jezero-Špičácké sedlo. Celkem 12km. Velmi statečné byly děti - promáčené, ale nadšené sněhem. Někteří se pak přidali na nádraží k 1. skupině a jelo se nejdelším železničním tunelem v Čechách do Rudy.
3.skupina ušla krásných 5 km ze sedla Špičáku na Čertovo jezero. Velkou pochvalu má Maruška Veselá.
Večer taneček, pár masek a hlavně poslech a dokonce i zpěv při super reprodukované hudbě. Velká pochvala Michalovi Otrubovi !!!
V neděli pak někteří ještě vyrazili na 5 km poznávací okruh pohraničím kolem Železné Rudy ( velmi zajímavé) a po obědě domů
Fotečky se zpracovávají a brzy budou na rajčeti :-)
 
29. března 2012 se konala členská schůze v kavárně Novoměstské radnice : ZAPIS Z CLENSKE SCHUZE - 29.3.2012 (1).doc (26 kB)
 
11. února 2012 proběhl 76. ročník Pošumavského věnečku v Národním domě na Vinohradech - tanec, hudba, přípitky a kroje - prostě nádhera !
 
Pět z nás mělo to štěstí, že se zúčastnily Vernisáže výstavy " Praha a její dcery " v Muzeu Hlavního města Prahy, která se konala v úterý 4.10. Výstava je otevřena od 5.10.2011 do 25.3.2012